İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları ortalama fiyatı 8000 TL ile 50000TL arasında değişebilir. İşitme cihazı fiyatları: Maliyete nelerin dahil olduğu ve daha iyi işitmeye yapılan bir yatırımın hayatınızı nasıl değiştirebileceğini öğrenin.

Yüksek fiyat, genellikle işitme cihazlarının sağladığı yardımı ve rahatlamayı almanın önünde bir engeldir, ancak olması gerekmez. Maliyet söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken çok şey vardır: İşitme cihazları önemli bir yatırımdır; bunlar, haftanın yedi günü, uyanık olduğunuz saatlerin çoğunu takacağınız cihazlardır. Uzun ömürlü, dayanıklı ve benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılamayan ucuz bir markayı gözden kaçırmak istemezsiniz.

İşitme cihazlarının fiyatı nedir?

Yetişkin bir işitme cihazının ortalama fiyatı yaklaşık 8.000-50.000 TL dir. Teknoloji düzeyine bağlı olarak, her cihaz arasında fiyatlar değişebilir.

Pendik Ses İşitme Cihazları olarak, iki yaygın marka olan Widex ve Signia için özellik düzeyine göre işitme cihazı fiyatlarını ayıran bir tabloya sahiptir.

Temel işitme cihazlarının maliyeti daha düşüktür ancak daha iyi duymanıza yardımcı olacak daha az özelliğe ve özelleştirilebilir araçlara sahiptir. Örneğin, günümüzün birinci sınıf işitme cihazlarının çoğu yapay öğrenme özelliklerine sahiptir.

Pediatrik (Çocuklar için) işitme cihazları için fiyat genellikle daha düşüktür.

CROS işitme cihazları ve koklear implantların farklı fiyat değişkenlikleri vardır.

İşitme cihazı fiyatına neler dahildir?

İşitme cihazı fiyatları yüksek veya düşük olsa da, cihazların kendisinden çok daha fazlasını ödediğinizi bilmek önemlidir. İşitme cihazlarınız, gerektiğinde işitme cihazlarınızı takip etmek ve ayarlamak için bir dizi işitme cihazı randevusu ile birlikte gelebilir.

Satın alma işleminiz genellikle işitme testi, konsültasyon, ilk uygulama ve tüm takip ayarlamaları, rutin temizlik ve bir ila üç yıl arasında değişebilen bir garantiyi içerir. Bu, paket fiyatlandırma olarak bilinir. İşitme cihazı garantileri genellikle tüm onarımları kapsar ve bir işitme cihazını kaybetmeniz durumunda tek seferlik bir değiştirme politikası içerebilir. İşitme uzmanları, başlamanıza yardımcı olacak işitme cihazı pilleri de içerebilir.

Bazı klinikler, işitme bakım maliyetlerini, işitme cihazlarının maliyetinden "ayırabilir". Bu fiyatlandırma yapısında, kayıp ve hasar garantisi gibi önceden satın almak istediğiniz hizmetleri ve işitme cihazlarınız için temizlik hizmetleri gibi kullandıkça ödemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Her iki durumda da, ne satın aldığınızı tam olarak anlamak için işitme uzmanınıza işitme cihazlarının fiyatına nelerin dahil olduğunu sorduğunuzdan emin olun.

İşitme cihazı fiyatlarını etkileyen faktörler

İşitme cihazının satın alma fiyatını etkileyen ana faktör, içerdiği teknoloji seviyesi ve özelliklerdir. Çoğu tüketici elektroniğinde olduğu gibi, teknolojik gelişmişlik zamanla daha az pahalı hale gelir ve bu kesinlikle işitme cihazı içinde olmuştur.

İşitme cihazlarının genel fiyatları sabit kalırken, bu fiyata alabileceğiniz teknoloji şu anda sadece iki yıl öncesine göre çok daha fazla. Bir zamanlar birinci sınıf işitme cihazı olarak kabul edilen şey, artık temel teknoloji olarak kabul ediliyor.

Tüm işitme cihazı üreticileri, hastaların ihtiyaçlarını ve bütçelerini karşılayan cihazlar sunmaya çalışır. Bunu yapmak için, hemen hemen her ürün hattı birden fazla performans seviyesinden veya fiyat noktasından oluşur. En gelişmiş düzey, en gelişmiş gürültü azaltma devresi ve kablosuz yetenekler gibi en yeni ve en büyük özelliklerin tümünü içerecektir. Daha düşük performans seviyeleri, fiyat düştükçe daha az ve daha az karmaşık özellikler içerecektir.

İşitme cihazları neden bu kadar pahalı?

İşitme cihazı fiyatlandırması, cihazın maliyetinin yanı sıra firmaların hizmetlerini de içerir.
İşitme cihazları imalatındaki maliyetin bir kısmı, her yıl teknolojik ilerlemeler sağlamaya devam etmek için gereken araştırmalardan kaynaklanmaktadır. Her yıl, bu cihazların performansını iyileştirmek için endüstri tarafından yüz milyonlarca dolar harcanıyor. Bu yatırımlar, insanlara daha iyi hizmet veren işitme cihazlarının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

WhatsApp